19.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

V pondelok budú na Slovensku vysoké teploty, vyskytnúť sa môžu aj búrky

Na západe a juhu Slovenska sa môžu v pondelok (24. 7.) vyskytnúť vysoké teploty. Zároveň na celom Slovensku hrozia búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal výstrahy. Informuje o tom na svojom webe.

Pre celý Bratislavský kraj a takmer celý Trnavský a Nitriansky kraj platí výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami. „Ojedinele sa očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 stupňov Celzia. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ uviedlo SHMÚ.

Pre niektoré okresy Trnavského a Nitrianskeho kraja, takmer celého Trenčianskeho, Banskobystrického a Košického kraja a okres Vranov nad Topľou platí výstraha prvého stupňa. Teploty sa tu môžu vyšplhať na 33 stupňov. Meteorológovia vydali výstrahy od 12.00 do 18.00 h.

Búrky sa v pondelok môžu vyskytnúť na celom území Slovenska. Výstraha predbežne platí od 15.00 h do utorka (25. 7.). „Je zvýšená pravdepodobnosť výskytu búrok spojených s prudkým lejakom s intenzitou 20 až 30 milimetrov za 30 minút, s nárazmi vetra 65 až 85 kilometrov za hodinu a s krúpami,“ priblížilo SHMÚ.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x