15.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

V Poltári sa vlani narodilo viac deti, počet obyvateľov sa však naďalej znižuje

O 14 na 43 sa medziročne zvýšil celkový počet narodených detí v meste Poltár. Podstatná časť z nich prišla v roku 2022 na svet v pôrodniciach v Lučenci a v Rimavskej Sobote. Vyplýva to z údajov poltárskej matriky.

U dievčat prevládali mená Ema, Alexandra, Alžbeta a Nela. Najobľúbenejšie chlapčenské mená boli Matej, Michal a Markus.

V meste bolo vlani 29 sobášov. Je to o jeden menej ako v roku 2021. Z toho bolo uzavretých 18 pred matričným úradom, sedem pred oltárom rímskokatolíckej cirkvi a štyri pred evanjelickým cirkevným zborom. Najobľúbenejším svadobným mesiacom minulého roka bol september.

„Počas roka si päť párov vymenilo manželské sľuby pod holým nebom v parku. Jeden zo snúbencov bol štátny občan Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska,“ informuje matrika.

Podľa údajov z úmrtnej matriky v minulom roku umrelo 70 obyvateľov Poltára, čo je o 32 menej ako v roku 2021. K 31. decembru 2022 malo toto okresné mesto 5172 obyvateľov, čo je o 63 menej ako na konci roku 2021. Ešte na začiatku milénia žilo v Poltári o takmer 1000 ľudí viac.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x