19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

V okrese Liptovský Mikuláš potvrdili výskyt TUBERKULÓZY

Výskyt tuberkulózy potvrdili v apríli tohto roka v jednom prípade v okrese Liptovský Mikuláš. Podľa vyjadrenia regionálnej hygieničky Ivety Triznovej ide pravdepodobne o prípad importovaný zo zahraničia. Ako uviedla v piatok pre TASR, osobu hospitalizovali.

„Podľa posledných výsledkov je osoba debacilizovaná. Podľa výsledku PCR testu neinfekčná,“ dodala Triznová. Regionálna hygienička zároveň ubezpečila, že o výskyte tuberkulózy informovali všetky zainteresované osoby a subjekty. V priestoroch, kde sa osoba zdržiavala, nariadili protiepidemické opatrenia. „Rovnako sme nariadili skríningové vyšetrenia na tuberkulózu u kontaktov osôb. Výsledky doteraz vyšetrených kontaktov sú negatívne,“ povedala s tým, že v epidemiologickom vyšetrovaní pokračujú.

Aktuálne má Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši zaznamenané dve ďalšie podozrenia na tuberkulózu, ktoré ešte nie sú laboratórne potvrdené. Tieto prípady podľa Triznovej nesúvisia s potvrdeným prípadom ochorenia. „K ich nákaze mohlo pravdepodobne dôjsť kontaktom s aktívnym prípadom tuberkulózy mimo svojho bydliska,“ povedala.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x