23.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

V košickej nemocnici vypukol požiar

 Košice (TASR) – V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice na Rastislavovej ulici vypukol vo štvrtok popoludní požiar. Priestory aktuálne prechádzajú rekonštrukciou. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach Jana Matis Libová.
      „ Začalo horieť na prvom poschodí v jednom z monoblokov. Z dôvodu zadymenia bolo doposiaľ evakuovaných šesť pacientov z vyšších poschodí. Podľa aktuálnych informácií ďalšia evakuácia nie je potrebná,“ spresnila. Dodala, že spôsobené škody budú pravdepodobne vysoké, na miesto bola vyslaná aj expertízna skupina.
      Ako pre TASR uviedla hovorkyňa nemocnice Monika Krišková, požiar vypukol na septickom oddelení Kliniky úrazovej chirurgie urgentného príjmu UNLP. K zraneniam nedošlo. Vzhľadom na rozsah požiaru však napokon musí byť z technických dôvodov evakuovaných, resp. presunutých do okolitých nemocníc 60 pacientov z Kliniky úrazovej chirurgie a Oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny. „Príčina požiaru bude predmetom vyšetrovania,“ doplnila.

Foto: Ilustračné, sk.wikipédia.org

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články