23.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

V Botanickej záhrade UPJŠ chystajú tradičnú výstavu bonsajov

 Košice (TASR) – Prvá tohtoročná výstava v Botanickej záhrade Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach bude venovaná bonsajom, sprístupnená bude od piatka (18. 6.) do nedele (20. 6.). TASR o tom informoval hovorca univerzity Tomáš Zavatčan.
      Výstava bonsajov bola v kalendáriu botanickej záhrady plánovaná na prelome apríla a mája, v súvislosti s protipandemickými opatreniami ju preložili na neskorší termín. „Ide už o 11. ročník výstavy bonsajov pripravenej v Botanickej záhrade UPJŠ, na ktorej návštevníci budú môcť uvidieť viac okolo 60 drevín pochádzajúcich nielen z našich lesov, ale pôvodom z celého sveta,“ povedal riaditeľ botanickej záhrady Pavol Mártonfi. Súčasťou výstavy bude okrem iného aj poradenská činnosť.
      Trojdňová výstava pod názvom Cassovia Bonsai bude sprístupnená počas najbližších troch dní v časoch od 9.00 h do 17.00 h vo vstupných priestoroch administratívnej budovy botanickej záhrady na Mánesovej ulici. „Keďže aktuálne prebieha rekonštrukcia obvodového plášťa budovy, chceli by sme sa návštevníkom ospravedlniť za znížený komfort pri vstupe do areálu a obmedzené kapacity pri parkovaní,“ dodal Mártonfi. Zároveň prosí o zvýšenú opatrnosť pri pohybe v areáli a dodržiavanie všetkých platných protipandemických opatrení.

Foto: upjs.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články