11.5 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Uznesenie z dielne Smeru-SD o zvyšovaní cien energií plénum neschválilo

Plénum parlamentu v stredu neschválilo návrh uznesenia z dielne opozičného Smeru-SD o zvyšovaní cien energií. Podporilo ho len 52 zo 135 prítomných poslancov.
      Mimoriadnu schôdzu o cenách energií a rizikách vyplývajúcich zo sprevádzkovania plynovodu Nord Stream 2 inicioval opozičný Smer-SD. Poslanci chceli v uznesení požiadať vládu, aby predložila kroky, ktoré podnikne na elimináciu sociálnych a hospodárskych dosahov výrazného zvýšenia cien energií. Zároveň chceli, aby vláda predložila parlamentu postup pri ochrane finančných záujmov SR v súvislosti s ukončením výstavby a sprevádzkovaním plynovodu Nord Stream 2.
      Poslanci, ktorí iniciovali schôdzu, sú presvedčení, že vláda má s príslušnými odbornými regulačnými inštitúciami k dispozícii dostatok nástrojov, prostredníctvom ktorých môže eliminovať prudký nárast cien.
      Plénum odmietlo aj pozmeňujúci návrh nezaradeného poslanca Petra Pellegriniho. Chcel ním dosiahnuť, aby minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) vydal rozhodnutie jediného akcionára spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel. Tým by sa spoločnosti uložilo nevyužiť na vykurovacie obdobie maximálne ceny za dodávku plynu pre odberateľov v domácnosti podľa rozhodnutí Úradu pre reguláciu sieťových odvetví platných na rok 2022. Zároveň by zostali na úrovni roku 2021.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články