15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Úrad KSK nemá informácie o policajnom zadržaní predsedu kraja R. Trnku

Úrad Košického samosprávneho kraja (KSK) nemá žiadne oficiálne informácie o zadržaní predsedu KSK Rastislava Trnku Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA).

Úrad KSK nemá informácie o policajnom zadržaní predsedu kraja R. Trnku
Rastislav Trnka (fb)

TASR to potvrdil hovorca KSK Michal Hudák. „K už medializovaným informáciám sa z objektívnych dôvodov momentálne nebudeme predbežne vyjadrovať. Chod úradu je plne zabezpečený a riadne funguje ďalej,“ uviedol. Polícia informovala, že NAKA zasahuje v piatok od skorých ranných hodín na východe Slovenska v rámci akcie s krycím názvom Valentín, ktorá je zameraná na dokumentovanie ekonomickej trestnej činnosti.

„Aktuálne bolo zadržaných šesť osôb, pričom vo veci sa realizujú aj domové a iné prehliadky,“ uviedol Úrad špeciálnej prokuratúry na sociálnej sieti. Ako doplnil, doposiaľ bolo vo veci vznesené obvinenie celkovo piatim osobám, a to pre pokračovací zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. Podľa portálu Aktuality.sk má byť medzi zadržanými aj predseda KSK Trnka. Viac informácií polícia poskytne, keď to dovolí situácia.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x