26.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Trnavský kraj na zimnú údržbu po prvý raz využije kompletne vynovenú techniku

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) je pripravený počas zimnej údržby nasadiť do terénu stovky kusov novej techniky. Pripravených má aj tisícky ton posypových materiálov.
      Cestári môžu tento rok prvýkrát využiť kompletne obmenený vozový park. Kraj do modernizácie techniky investoval 11 miliónov eur. „Prvých pár strojov z viac ako 300 kusov novej techniky sme stihli zapojiť do uplynulej zimnej údržby. Ďalšie sme využili v lete na zametanie, opravy ciest alebo kosenie a mulčovanie trávy. V súčasnosti disponujeme dostatočným počtom vlastných vozidiel, ktoré sú špecializované na výkon zimnej údržby. Ide najmä o 34 nových sypačov, 20 nových multifunkčných nosičov náradia a príslušenstvo,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Správa a údržba ciest TTSK (SÚC TTSK) sa bude starať o viac ako 1600 kilometrov ciest II. a III. triedy a na základe zmluvy so Slovenskou správou ciest aj o vybrané cesty I. triedy v Trnavskom a Bratislavskom kraji. Na zimnú údržbu, ktorá trvá od novembra až do konca marca, majú cestári na skladoch pripravených 4680 ton soli, 6460 ton kameniva, 2000 ton zmiešaného posypového materiálu a 66.000 litrov soľanky. „Aj vďaka novej technike posýpame efektívnejšie. Očakávam, že nadviažeme na minulú zimu, počas ktorej sa nám pri výraznom zvýšení výkonov podarilo znížiť výdavky o takmer jeden milión eur, pričom išlo o celkovo najnižšie náklady za posledných päť rokov,“ doplnil riaditeľ SÚC TTSK Dalibor Trebichalský.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články