25.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Trnavská univerzita stála pri zrode Siete univerzít Trojmoria

Trnavská univerzita (TU) v Trnave je zakladajúcim členom medzinárodnej Siete univerzít Trojmoria (3SUN – The Three Seas University Network), ktorá bola v tomto týždni slávnostne uvedená v poľskom Lubline. Má cieľ vybudovať základy udržateľného a stabilného partnerstva univerzít 12 krajín. Informoval o tom PR TU Matúš Demko.

Trnavskú univerzitu na ustanovujúcom zasadnutí reprezentovala prodekanka právnickej fakulty Michaela Moravčíková, členskými krajinami sú Poľsko, Bulharsko, Česká republika, Estónsko, Chorvátsko, Litva, Lotyšsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko a Rakúsko. Sieť má byť nástrojom na nadväzovanie a udržiavanie pravidelných kontaktov, realizáciu spoločného výskumu a zavádzanie inovácií v oblasti kvality vzdelávania. Integrácia akademickej obce 12 krajín regiónu sa má dosiahnuť okrem iného prostredníctvom spolupráce pri komercializácii poznatkov a výmene skúseností z výučby a výskumu.

Iniciátorom vzniku siete je Katolícka univerzita Jána Pavla II. v Lubline. Na jej pôde sa uskutočnila po podpise memoranda vedecká konferencia Sieť univerzít troch morí k výzvam vedy a regiónu. Inauguračná prednáška rektora hostiteľskej školy Miroslawa Kalinowského bola na tému Krajiny Iniciatívy troch morí čelia výzvam modernej doby. Vystúpil aj poľský minister školstva a vedy Przemysław Czarnek.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x