15.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Trnava: V meste dokončili detskú časť pumptracku určenú menej skúseným jazdcom

Detský pumptrack, menší okruh na ľavej strane areálu na Ulici Ludvika van Beethovena, bol sprístupnený verejnosti. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Trnava Veronika Majtánová.

Určený je primárne mladším deťom a začiatočníkom na kolesách a kolieskach. „Čoskoro bude dokončený aj veľký okruh, kde budú môcť svoje zručnosť predviesť i skúsenejší jazdci. Na oboch častiach je však dôležité jazdiť bezpečne a ohľaduplne,“ uviedla Majtánová.

Trnavský pumptrack stojí na mieste niekdajšej bikrosovej dráhy. „Tvorí ho množstvo klopených zákrut, vĺn a kopcov a je určený na jazdu na bicykli a korčuliach, skateboardisti určite ocenia tzv. bazén. Nevhodné sú bicykle s pomocnými kolesami, cestné a viacmiestne bicykle, plastové kolobežky či elektrokolobežky,“ doplnila hovorkyňa mesta.

V blízkosti dráhy je umiestnená informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a informáciami pre používateľov. Rodičov upozorňuje mesto, že deti vo veku do 12 rokov môžu na pumptracku jazdiť len pod dozorom dospelej osoby.

„Pumptrack v Trnave sa rozkladá na ploche viac než 6000 štvorcových metrov a je najväčší na Slovensku. Hodnota tejto investície je zhruba milión eur,“ informovala Majtánová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x