18.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Trnava: Radnica posunula termín pre záujemcov o obnovu Prachárne

Mesto Trnava druhýkrát zmenilo termín predkladania ponúk na štvormiliónový projekt revitalizácie národnej kultúrnej pamiatky Prachárne. Záujemcovia sa po novom môžu hlásiť do 14. júna, prvotný termín bol 11. mája a prvýkrát posunutý bol na 29. mája. Informácie sú vo vestníku verejného obstarávania.

Objekt stojí na rohu Trojičného námestia a Radlinského ulice a už zhruba dve desaťročia pustne. Poslednými užívateľmi mestského majetku boli nájomcovia v gastroprevádzkach, ktorí ho zdevastovali. Myšlienka predaja sa nezrealizovala, radnica hľadá zdroje, ktorými by spolufinancovala náročnú obnovu objektu pôvodom ešte z obdobia gotiky.

Pracháreň má celkovú úžitkovú plochu vyše 1500 štvorcových metrov, na prízemí sa počíta opäť s gastroprevádzkami, v podzemí s vínnou pivnicou. Ostatné priestory by mali slúžiť na potreby susediaceho Divadla Jána Palárika, s ktorým by sa stavebnými úpravami mali spojiť a poskytnúť mu zázemie a miesto na ďalšiu malú divadelnú scénu.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x