20.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Trnava: Leto v galérii pozýva na Záhady a mýty

Trnavská Galéria Jána Koniarka (GJK) pozýva aj tento rok deti stráviť dni s výtvarným umením a tvorivými dielňami. Leto v galérii bude mať štyri júlové turnusy a ponesie sa v znamení Záhad a mýtov. Informoval o tom PR manažér galérie Erik Petráš.

„Prvý týždeň od 4. do 7. júla sme pripravili Tajomstvá vesmíru. Deti budú od utorka do piatka tvoriť na tému Slnečná sústava, Neznáma planéta a padajúca hviezda,“ uviedol. Nasledovať budú od 11. júla Záhadné moria a oceány. „Vytvoríme lodný denník, mapu k pokladu i samotný potopený poklad,“ informoval Petráš.

Od 18. júla príde na rad Tajomný ostrov a zajatý Gulliver, vyhynutý druh podľa detskej fantázie alebo výroba masky šamana. Na záver od 25. júla sa bude točiť všetko okolo toho, čo je medzi nebom a Zemou. Otázkami sú, čo je Fénixov fén, čo je na konci dúhy a či sa treba báť tmy. Vstup na detské letné tvorivé dielne si netreba objednávať, väčšie skupiny z detských denných táborov a podobne sa však musia ohlásiť najmenej tri dni vopred, aby galéria mohla pripraviť dostatočné kapacity.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x