25.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Trnava: Festival Dobrofest prispôsobí svoje otvorenie futbalovému zápasu Spartaka

Medzinárodný hudobný festival Dobrofest, ktorý sa v Trnave bude konať od stredy 23. augusta, pristúpil k úprave svojho programu. Organizátori sa rozhodli pre presunutie slávnostného otvorenia z dôvodu súbehu so zápasom play-off konferenčnej ligy medzi Spartakom a ukrajinským Dnipro-1. Informoval o tom Andrej Halada z Trnavskej hudobnej spoločnosti.

„Upravujeme program festivalu tak, aby si na svoje prišli fanúšikovia futbalu i fanúšikovia hudby. Náš festival otvorí až večerný koncert českej bluegrassovej skupiny New Aliquot o 21. hodine na trnavskom Nádvorí,“ uviedol. Špeciálny krátky program Stretnutie s dobrom venovaný Johnovi Dopyerovi a histórii jeho vynálezu – rezofonickej gitary dobro – sa v Dome hudby Mikuláša Schneidera Trnavského presúva zo stredy na piatok (25. 8.) o 18. hodine. Bude spojený s ukážkami hry na dobro a rezofonické gitary, o čo sa postará dobrista Milan Benkovič spolu s gitaristom Bonzom Radványim. Súčasťou programu bude aj prehliadka výstavy v Dvorane slávy dobra, jedinej múzejnej expozícii rezofonických gitár v Európe. Navštíviť ju bude možné vo štvrtok (24. 8.) od 15. do 17. hodiny a v piatok od 17. do 19. hodiny.

Ostatné naplánované podujatia Dobrofestu sa budú konať v pôvodnom čase, vo štvrtok vystúpi na nádvorí akustické duo Matching Ties s americkým spevákom, gitaristom a harmonikárom Paulom Stoweom a britským mandolinistom a spevákom Trevorom Morrisom. V piatok sa predstaví Allan Mikušek a jeho kapela s hosťom dobristom Henrichom Novákom a po ňom sa uskutoční koncert českého speváka a skladateľa Roberta Křesťana s jeho skupiny Druhá tráva.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x