27.6 C
Nitra
streda, 10 augusta, 2022

Tri nové defibrilátory pomôžu v prípade núdze vo Vysokých a Nízkych Tatrách

Tri nové defibrilátory budú dostupné v prípade potreby na Hrebienku a Skalnatom Plese vo Vysokých Tatrách a v lyžiarskom stredisku Chopok Juh v Nízkych Tatrách. Na Skalnatom Plese si ich v sobotu od Tatranského okrášľovacieho spolku prevzali zástupcovia horských stredísk Vysoké Tatry a Jasná.

Prístroje sa používajú pri náhlom srdcovom zlyhaní, elektrickým výbojom dokážu obnoviť správnu činnosť srdca. Defibrilátory slávnostne požehnal gréckokatolícky prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak. V Spolkovom dome Encián v Kaplnke Presvätej Bohorodičky sa predtým konala svätá liturgia, ktorú vladyka celebroval.

„Defibrilátory ostávajú v majetku Tatranského okrášľovacieho spolku a bude sa o ne starať horská služba s naším občianskym združením. V daných lokalitách defibrilátory dosiaľ neboli, teraz budú vonku k dispozícii 24 hodín denne, aby ich ktokoľvek a kedykoľvek mohol v prípade potreby použiť,“ uviedol pre TASR Patrik Kolesár, kancelár Tatranského okrášľovacieho spolku. Združenie zakúpilo prístroje z vlastných zdrojov celkovo za 4120 eur.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, nasregion.cz NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články