19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Trenčanov a návštevníkov mesta osviežia vodné rozprašovače na Mierovom námestí

Trenčín (TASR) – Trenčanov a návštevníkov mesta osviežia na Mierovom námestí rozprašovače vodnej hmly. Umiestnené sú v strede vydláždenej časti námestia, fungujú automaticky.
      Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, Štyri stĺpy v strede vydláždenej časti Mierového námestia chrlia vodnú hmlu v pravidelných intervaloch. Spúšťajú automaticky, nie je preto potrebné nič na stĺpoch stláčať.
      Vodná hmla vychádza zo stĺpov 60 sekúnd, potom nasleduje 30-sekundová pauza. Režim prevádzky je nastavený tak, aby sa v pondelok až štvrtok zapínali o 10.00 h a vypínali o 21.30 h. V piatok, sobotu a v nedeľu budú fungovať do 23.00 h. Stĺpy s rozprašovačmi sú zároveň vybavené farebným LED podsvietením, ktoré sa spustí každý deň o 19.30 h a vypne sa spolu s vodnou hmlou.  
      „Prosíme, občanov a návštevníkov mesta, aby trysky na stĺpoch neotáčali a nestláčali. Takýmto manuálnym zásahom by mohlo dôjsť k ich poškodeniu. Dospelých prosíme, aby to vysvetlili aj svojim deťom,“ zdôraznila hovorkyňa.

Trenčanov a návštevníkov mesta osviežia vodné rozprašovače na Mierovom námestí
foto: mesto Trenčín

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články