25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Topoľčany: Mesto vlani ušetrilo pri verejných obstarávaniach 1,1 milióna eur

Mesto Topoľčany ušetrilo pri verejných obstarávaniach v minulom roku finančné prostriedky vo výške 1.108.900 eur. Táto suma predstavuje rozdiel medzi vysúťaženou a predpokladanou hodnotou zákazky, ktorá sa určuje v zmysle zákona, informovala hovorkyňa mesta Lenka Savarová.

Ušetrené peniaze samospráva priebežne použila na ďalšie minuloročné investície. Nepoužité financie zvýšili rezervný fond, ktorý má aktuálne hodnotu 5.359.000 eur.

V tomto roku má mesto v pláne realizovať z prostriedkov mesta aj z európskych fondov viacero projektov. Patrí k nim príprava projektu debarierizácie podchodu pod železničnou stanicou, revitalizácia vnútrobloku M. Benku i prekrytie 50-metrového bazéna na kúpalisku tak, aby bola zabezpečená jeho celoročná prevádzka. Pripravená je aj realizácia vodozádržných opatrení v okolí bývalej Základnej školy Gagarinova a Dome kultúry v Topoľčanoch či vybudovanie centra environmentálnej výchovy.

Radnica plánuje rozšírenie Nového cintorína a opravu časti bočného múru Starého cintorína, zavedenie zdieľaných bicyklov, začať by sa malo aj s výstavbou druhej etapy cyklocesty. Detské ihriská v meste by mali byť doplnené o nové hracie prvky, na pešej zóne sa pripravuje oprava dlažby. Samospráva počíta aj s budovaním nových parkovacích miest na sídliskách F, Juh a Východ a opravou ďalších úsekov ciest a chodníkov podľa priorít mestských výborov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x