-8.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

Tak pŕŕ, pán Zelenskyj, Slováci nie sú Vaši sluhovia

My v SMERe nemáme žiadny problém s tým, aby v parlamente vystúpila hlava cudzieho štátu. Sme demokrati a nikoho nepotrebujeme umlčať. Aj preto sme súhlasili s rečou prezidenta Ukrajiny Zelenského.

My v SMERe – SD máme problém s tým, čo tento človek hovorí.

Takže pekne po poriadku. Pán prezident Zelenskyj, čo vidíme na Ukrajine, nás ľudsky bolí. Keby sme boli vo vláde, pomohli by sme každému utečencovi pred vojnou. Ale nie špekulantom na Porsche, ktorí bývajú v najluxusnejších slovenských hoteloch za 400 eur za noc.

Neposielali by sme na Ukrajinu zbrane, lebo všetko treba robiť pre mierové riešenie, a nie pre predlžovanie vojny. Slovensko s vojnou, ktorú Ukrajina vedie v záujme USA, nemá nič spoločné. Rusko nie je a nemôže byť náš smrteľný nepriateľ. My nechceme žiadneho nepriateľa.

Prezident Zelenskyj doslova žiada od Slovenska, aby prijalo nezmyselné sankcie v podobe zastavenia odberu lacných a bezpečných dodávok ruského plynu a ropy. A jeho ľudia sa nám doslova vyhrážajú, že keď Slovensko nebude Ukrajinu poslúchať, tak to bude Ukrajina, ktorá nám tieto dodávky zastaví. Tak pŕŕ, pán prezident. My nie sme Vaši sluhovia. Ako predseda vlády by som vetoval takéto nezmyselné sankcie. Prečo by ľudia mali na Slovensku chudobnieť kvôli vojne na Ukrajine? Ja to principiálne odmietam!

Prečo máme namiesto ruského plynu brať trikrát drahší americký skvapalnený plyn a namiesto jedného eura za liter benzínu platiť dve alebo tri eurá? Prečo, preboha, máme zruinovať vlastnú ekonomiku? A reči o hodnotách si nechajte pre svojich poslucháčov. My sme z naivity po zabíjaní civilistov v Belehrade, Lýbii, či Iraku dávno vyrástli.

Prezident Zelenskyj chce od poslancov slovenského parlamentu, aby boli hlasom Ukrajiny v EÚ. Ja by som si želal, aby boli hlavne hlasom Slovenska a až potom niekoho iného, kto môže byť v núdzi.

Bohužiaľ, vláda Hegera a prezidentka Čaputová decimujú posledné zvyšky slovenskej suverenity a klesli tak hlboko, že po neoprávnených požiadavkách cudzieho prezidenta mu ešte aj v stoji zatlieskali.

Ľudia, majme zdravý rozum. Buďme hrdí, samostatní a rozvážni. Ak je raz niečo agresiou, tak to pomenujme agresiou. Ale aj solidárni a veľkorysí humanitárnej pomoci. Nech nám je dnešné konanie vlády a prezidentky mementom, ako hlboko vedia naši malí slovenskí politici v mene cudzích, v tomto prípade čisto amerických záujmov klesnúť, aby si o pár mesiacov predĺžili svoju minimálnu dobu trvanlivosti.

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články