9.2 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Štrnásťročný vodič otočil auto na strechu, traja ľudia sa zranili

Polícia v Senici vyšetruje, kto umožnil 14-ročnému chlapcovi viesť osobné vozidlo Honda Civic napriek tomu, že chlapec nevlastní vodičské oprávnenie. Výsledkom jeho jazdy je zranenie 24-ročného mladého muža, dvoch 15-ročných spolujazdkýň, jednej z nich ťažko na tvári, a auto otočené na streche. Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví z nedbanlivosti s následkom ťažkej ujmy na zdraví. Informovala o tom  krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Štrnásťročný vodič otočil auto na strechu, traja ľudia sa zranili
zdroj: FB Polícia Trnavský kraj


      „Podľa prvotných informácií chlapec nezvládol v utorok (21. 12.) vo večerných hodinách medzi obcami Čáry a Kúty na rovnom úseku cesty riadenie. Do cesty mu mala vbehnúť lesná zver. Nad vozidlom stratil kontrolu, to sa pretočilo na strechu a išlo z jednej strany cesty na druhú, až skončilo v pravej priekope,“ uviedla hovorkyňa. Okrem nevodiča sa všetci spolujazdci zranili. Polícia alkohol u tínedžera nezistila.  
      Polícia apeluje na rodičov, aby poučili svoje deti. „Nechať sadnúť si za volant či odovzdať kľúče osobe, ktorá nie je držiteľom vodičského oprávnenia, je obrovský hazard. Treba si uvedomiť, že 14-ročné dieťa je už za svoje konanie trestne zodpovedné. V prípade takejto udalosti sú postihnuté situáciou viaceré rodiny a psychický tlak na dieťa a blízkych sa enormne zvyšuje. Prevencia má v tomto prípade obrovský význam,“ dodala Linkešová.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články