18.7 C
Nitra
štvrtok, 6 októbra, 2022

Proces s bývalým policajným vyšetrovateľom Mariánom K. zrušili, je PN

Hlavné pojednávanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) na pracovisku Banská Bystrica s bývalým policajným vyšetrovateľom Mariánom K. bolo v utorok zrušené. Dôvodom je práceneschopnosť obžalovaného. Termín procesu je vytýčený na 16. februára budúceho roka. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.
      

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na Mariána K. 31. augusta pre dva skutky, právne kvalifikované ako zločin prijímania úplatku a obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v spolupáchateľstve.
      Mariána K. zadržali v rámci policajnej akcie Judáš, ako i ďalších vysokopostavených policajných funkcionárov. Bol obvinený aj v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Očistec.
      Podľa mediálnych správ ho žalujú pre prijatie úplatku vo výške 25.000 eur od nitrianskeho podnikateľa Norberta B., prostredníctvom bývalého riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda S. za to, že pomôže synovcovi exministra hospodárstva Petra Žigu. V druhom skutku ho žalujú preto, že prijal úplatok vo výške 200.000 eur od exriaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta M.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články