20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Stredoškoláci môžu cez program FLEX študovať rok v USA zadarmo

Slovenskí stredoškoláci budú mať možnosť stráviť školský rok 2024/2025 na strednej škole v USA. Záujemcovia o bezplatný študijný pobyt v rámci programu Future Leaders Exchange (FLEX) sa môžu prihlásiť do 28. septembra. TASR o tom informovala Lucia Vitteková z Veľvyslanectva USA na Slovensku.

Štipendium pokryje študentom náklady na letenku, poskytne umiestnenie v hostiteľskej rodine a štúdium na americkej strednej škole. Zahŕňa tiež zdravotné poistenie, prípravné školenie a mesačný príspevok na spoločenské aktivity.

Študenti si budú musieť hradiť náklady spojené s cestovným pasom, osobné výdavky, ktoré presiahnu mesačné štipendium a prípadné náklady za nadrozmernú batožinu. Cieľom programu FLEX je posilniť vzájomné porozumenie medzi občanmi Spojených štátov a rôznymi krajinami, vrátane Slovenska.

„O štipendium môžu žiadať všetci slovenskí študenti, ktorí navštevujú prvý a druhý ročník strednej školy, spĺňajú vekové kritérium, majú dobrý akademický priemer a komunikatívnu znalosť angličtiny,“ priblížila Vitteková. Program je otvorený aj pre študentov so zdravotným postihnutím.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x