10.1 C
Nitra
sobota, 18 mája, 2024

SNS: Prezidentka je plne zodpovedná za stav v spoločnosti

Prezidentka Zuzana Čaputová je plne zodpovedná za stav v spoločnosti. Mimoparlamentná SNS to uviedla v reakcii na novoročný príhovor prezidentky. Strana ho považuje za plný slabosti a neschopnosti reprezentovať záujmy Slovenska.

„Prejav prezidentky bol len konštatovaním bez jasného postoja hlavy štátu a takýto prejav nemôže byť nádejou na zmenu, ktorú občania v roku 2022 očakávajú,“ uviedla SNS pre TASR.
      Strana tvrdí, že nádejou Slovenska by boli predčasné parlamentné voľby. Pod petíciu za referendum o skrátení volebného obdobia sa podpísalo takmer 600.000 ľudí. „Prezidentka ignorovala ich vôľu a dnes nevyužíva svoje zákonné kompetencie,“ tvrdia národniari.

Prezidentka sa v prípade petície za referendum obrátila na Ústavný súd (ÚS) SR, ktorý v júli 2021 rozhodol, že navrhovaná referendová otázka o skrátení volebného obdobia Národnej rady (NR) SR je protiústavná. Čaputová reagovala, že by vyhlásila referendum o predčasných voľbách, ak by NR SR rozhodla o zmene ústavy a následne prijala uznesenie, ktorým by požiadala o jeho konanie.
      Hlava štátu v novoročnom príhovore vyzvala k súdržnosti, ľudskosti a pestovaniu vzťahov v komunitách i rodinách. Ide podľa nej o cestu k silnému, odolnému Slovensku, ktoré môže suverénne čeliť všetkým výzvam. Ako uviedla, ak dokážeme potlačiť trecie plochy a konflikty medzi sebou, naša zomknutosť bude obrovskou devízou nielen pri prekonávaní súčasnej krízy, ale aj v dlhodobom úsilí.

Zdroj: TASR

Foto: trend.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články