10.9 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

SNS chce vytvoriť politický OPOZIČNÝ BLOK. Začala rokovanie s vybratými mimoparlamentnými stranami

V centrále Slovenskej národnej strany (SNS) sa uskutočnilo prvé rokovanie politických strán s cieľom vytvorenia Slovenského opozičného bloku, ktorý má ísť spoločne do najbližších parlamentných volieb.

Ako informovala riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová, strana pozvala štatutára strany Slovenský patriot Miroslava Radačovského, predsedu Národnej koalície Rudolfa Huliaka, predsedu Komunistickej strany Slovenska Jozefa Hrdličku, predsedu strany Socialisti.sk Artura Bekmatova a Lenku Mayerovú, šéfredaktorku magazínu Extra plus, ktorá je iniciátorkou stretnutia.

SNS prezentovala svoju víziu vytvorenia Slovenského opozičného bloku a súčasne požiadala predsedov ostatných hnutí, aby v rámci svojich politických strán komunikovali o forme spolupráce. Cieľom má byť vytvorenie „moderného sociálneho Slovenska“ a aby neprepadol ani jeden hlas voličov týchto strán. SNS deklarovala, že je pripravená byť koordinátorom takýchto politických stretnutí. Na najbližšom rokovaní 28. februára chcú strany hľadať programové prieniky a dohodnúť sa na spoločnom postupe pre parlamentné voľby.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x