21.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Vata fest 21 bude v piatok trinásteho

Tretí ročník multižánrového kultúrneho podujatia Vata fest v Seredi bude mať kvôli pandémii komornejší priebeh ako predchádzajúce roky. Svoju prvú päťročnicu na ňom oslávi jeho organizátor kultúrne centrum (KC) Priestor, ktoré na piatok (13. 8.) pripravilo diskusiu o (ne)zdravom priestore v Seredi a prvýkrát aj divadelné vystúpenie. Informovala o tom predsedníčka KC Miroslava Sabová Dudášová.
      Vata fest 21 sa bude konať v zámockom parku od 19.00 h. „Úvodnú diskusiu Čo sa musí zmeniť s príchodom klimatickej krízy aj v malom meste? o environmentálnej záťaži, mobilite, odpadoch firiem, ale aj individuálnom prístupe jednotlivca bude moderovať Pavol Ščasný, predseda Združenia STORM,“ uviedla Sabová Dudášová.
      Divadelné predstavenie v bastióne kaštieľa v réžii Jána Šimka sa vráti k Novembru 1989. Príbeh politickou zmenou nekončí,  pokračuje do súčasnosti a hľadá paralely s aktuálnym svetom. „Po divadelnom predstavení bude svetelná show, videomapping priamo na budovu kaštieľa. O zážitok z tohto vizuálneho umenia sa postará umelec Ľubomír Slovinský,“ doplnila. Podujatie tento rok ukončí DJ Fancy.
      Myšlienkou Vata festu je spájať hudbu, výtvarné umenie, divadlo, fotografiu a najmä ľudí. Prinášať diskusie, tvorivé workshopy a ponúkať výrobky z domácich dielní. Jeho druhý ročník navštívilo viac ako 1500 ľudí. Seredské komunitno-kultúrne centrum Priestor vďaka rozvojovému programu, kultúrnym podujatiam či sídliskovým piknikom buduje komunitu ľudí, ktorí trávia svoj čas zmysluplne a prispievajú k realizácii originálnych a prospešných projektov v meste Sereď.

Zdroj: TASR

Foto: seredsity.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články