26.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Senica: Podujatie Senické senobranie uzavrie kultúrne leto

Letné podujatie Senické senobranie, ktoré uzavrie Senické kultúrne leto, sa uskutoční v sobotu 2. septembra. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Kultúrny program pokrýva prakticky celý víkendový deň. „Pódium na Sadovej ulici bude doobeda patriť folklóru, keď sa predstaví Myjavská cimbalovka a po nej folklórny súbor Stavbár. Deti sa môžu v rovnakom čase zabaviť počas bublinkovej show v priľahlom parku,“ uviedla Moravcová.

Popoludní od 14.00 h program pokračuje pásmom ľudových tancov, divadlom, hudbou a spevom. „V rámci sprievodného programu bude pre detských návštevníkov pripravená detská ‚farmzóna‘. Bude pripravené veľké bludisko z balíkov slamy a k tomu hry, súťaže a kvízy pre deti s tematikou poľnohospodárstva a prírody,“ informovala hovorkyňa mesta.

Súčasťou podujatia je tradičný jarmok. „Medovnikári, šperkári, rezbári, mydlári, cukrovinkári, ale aj mnohí ďalší ľudoví remeselníci zaplnia stánkami Sadovú ulicu. Hlavnou hviezdou bude speváčka Zuzana Smatanová, ktorá zavŕši celodenné podujatie koncertom o 20.00 h,“ doplnila Moravcová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x