25.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

SASKA: Najmenšie množstvá marihuany by nemali byť trestné, pripravujeme pozmeňujúci návrh

Trnavský okresný súd dnes odsúdil pána Jozefa Šipoša na 15 rokov väzenia a na trest prepadnutia majetku za výrobu konopných mastí. Podľa strany Sloboda a Solidarita (SASKA) je takéto neprimerané trestanie neakceptovateľné, a to najmä v porovnaní s trestami napríklad za vraždu alebo zabitie. Poslanci SASKY preto pripravujú k novele trestného zákona pozmeňujúci návrh, podľa ktorého by najmenšie množstvá marihuany nemali byť trestné.

„Už ako ministerka spravodlivosti som sa aktívne postavila k tomu, aby sme nastavili novú drogovú trestnú politiku, ktorá by zahŕňala užívateľov aj spracovateľov marihuany. Jednak sme chceli presadiť, aby bola presne stanovená jasná gramáž, ktorá je trestná, pretože to z aktuálnej právnej úpravy nevyplýva. Zároveň by mali byť opätovne posudzované a prehodnotené všetky prípady, ktoré už boli rozhodnuté. Toto, žiaľ, z novely vypadlo,“ uviedla tímlíderka SASKY pre spravodlivosť Mária Kolíková.

Trnavský okresný súd odsúdil muža za pestovanie marihuany na 15-ročné väzenie

Spolu s ostatnými poslancami národnej rady za SASKU pripravuje pozmeňujúci návrh k novele trestného zákona. „Jednak v ňom zavedieme pre sudcov povinnosť prehodnotiť už rozhodnuté prípady, čo by sa týkalo aj prípadu pána Šipoša. Keby bol jeho prípad posudzovaný podľa novej drogovej trestnej politiky, rozhodnutie by bolo jednoznačne iné. Okrem povinnosti pre sudcov bude náš návrh obsahovať aj časť, podľa ktorej by nemalo byť najmenšie množstvo marihuany ani trestné,“ dodala M. Kolíková.

(ts, foto freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x