13.1 C
Nitra
nedeľa, 18 februára, 2024

SaS: Rozhodnutie ÚS rešpektuje, záväzne by však prijala i výsledok referenda

Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu SR, že referendum o skrátení volebného obdobia nie je v súlade s ústavou a nemôže sa konať.
      Liberáli zároveň upozornili, že v prípade, ak by referendum ÚS odobril, podriadili by sa jeho výsledku. „Boli sme pripravení považovať rozhodnutie občanov v referende za záväzné a podľa neho aj v parlamente hlasovať,“ uviedla strana SaS v tlačovom vyhlásení.
      ÚS rozhodol, že otázka navrhovaného referenda o skrátení volebného obdobia Národnej rady SR nie je v súlade s ústavou. Po neverejnom zasadnutí pléna Ústavného súdu (ÚS) SR o tom v stredu informoval predseda ÚS SR Ivan Fiačan. Na ÚS so žiadosťou o preskúmanie súladu s ústavou i ďalší postup v prípade platného referenda sa obrátila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Petíciu za referendum o predčasných voľbách podporilo viac ako 585.000 ľudí.

Zdroj: TASR/ foto: Tomáš Benedikovič

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články