23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Šaľa: Rekonštrukcia predstaničného priestoru by sa mohla začať v júli

Mesto Šaľa hľadá zhotoviteľa predstaničného priestoru. Rekonštrukčné práce sa začnú po ukončení verejného obstarávania a administratívnych úkonov, čo by v prípade bezproblémového priebehu mohlo byť v júli tohto roka, potvrdila hovorkyňa mesta Erika Kollerová.

Na rekonštrukciu predstaničného priestoru získala samospráva v decembri minulého roka nenávratný finančný príspevok vo výške 5,5 milióna eur z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. „Ide o zatiaľ najväčší projekt, ktorý mesto realizuje z eurofondov,“ skonštatovala Kollerová.

Výsledkom rekonštrukcie predstaničného priestoru s celkovou rozlohou 2,3 hektára bude vynovený, moderný priestor, ktorého prínosom bude aj bezpečné prepojenie vlakovej a autobusovej stanice. Pribudne 256 parkovacích miest, z toho 14 pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu, päť pre krátkodobé zastavenie, deväť miest pre taxislužbu, tri miesta pre elektromobily a ostatné miesta budú určené na celodenné státie. Súčasťou projektu je aj miesto pre 45 bicyklov a osem boxov pre bicykle. Pre motocykle bude vyhradených päť parkovacích miest.

Moderný priestor bude dopĺňať aj nabíjacia stanica pre elektromobily, smart lavička pre nabíjanie telefónov a wifi, kamerový systém pre ochranu cestujúcich i zaparkovaných vozidiel či bicyklov, zeleň a detské ihrisko.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články