16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Šaľa: Opravené parkovisko pred mestským cintorínom dostane aj nové smart prvky

Mesto Šaľa ukončilo rekonštrukciu parkoviska pred mestským cintorínom. Ako uviedla radnica, v rámci stavebných prác bolo obnovených 1600 štvorcových metrov asfaltového povrchu.

Na obnovenej ploche vznikne 50 vyznačených parkovacích miest. „Okrem nového povrchu parkoviska a vstupného chodníka pred hlavnou bránou je dobrou správou aj obnova kanalizačných vpustí na parkovisku. Tie boli v minulosti zaliate asfaltom. Teraz sme ich sfunkčnili, aby sa tu voda nedržala tak ako doteraz,“ povedal Miroslav Políček z referátu dopravy na mestskom úrade.

Opravené parkovisko bude okrem toho vybavené aj modernými smart technológiami. „Parkovacie miesta pred cintorínom budú mať senzory, vďaka ktorým dostanú vodiči aktuálnu informáciu o obsadenosti parkoviska. Informáciu si budú môcť pozrieť v aplikácii v mobilnom telefóne, a tiež na informačných tabuliach,“ vysvetlil mestský úrad.

Ako pripomenul, senzormi budú vybavené aj ďalšie plochy v Šali. Okrem záchytných parkovísk na Dolnej a Hlavnej ulici to bude aj parkovisko pred športovou halou. „Tieto prvky sa budú realizovať v rámci projektu Šaľa na ceste smart,“ doplnil mestský úrad.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x