16.1 C
Nitra
pondelok, 3 júna, 2024

Šaľa finančne podporí humánne zaobchádzanie s túlavými zvieratami

Mesto Šaľa poskytne dotáciu z mestského rozpočtu na rok 2021 pre oblasť zabezpečenia zdravých životných podmienok a bezpečnosti obyvateľov pri súčasnom zabezpečovaní ochrany zvierat. Cieľom podpory sú aktivity smerujúce k humánnemu zaobchádzaniu s túlavými zvieratami odchytenými na území mesta, zabezpečenie ich veterinárneho ošetrenia, ich ďalšie umiestnenie v dočasnej, prípadne trvalej starostlivosti, a tým dosiahnutie bezpečnosti verejných priestranstiev bez túlavých zvierat, uviedol primátor Šale Jozef Belický. Celková výška dotácií pre túto oblasť na rok 2021 je 3000 eur.
      O dotáciu môžu požiadať právnické osoby a fyzické osoby-podnikatelia, ktorí majú sídlo alebo trvalý pobyt na území mesta Šaľa, alebo ktorí pôsobia, vykonávajú činnosť na území mesta Šaľa či poskytujú služby obyvateľom mesta. Žiadosti o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta je potrebné doručiť do podateľne Mestského úradu Šaľa v termíne do 20. augusta. Finančné prostriedky budú poskytnuté na základe žiadostí schválených mestským zastupiteľstvom.
      Vecné hodnotenie projektov vykoná príslušná odborná komisia mestského zastupiteľstva, ktorá odporučí projekty a výšku jednotlivých dotácií. Hodnotiť bude najmä kvalitu projektu, celkovú finančnú náročnosť projektu, ale aj participáciu žiadateľa na projekte a prínos projektu pre cieľové skupiny.

Zdroj: TASR

Foto: slobodazvierat.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články