15.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Mesto Holíč získalo financie na novú expozíciu múzea

Mesto Holíč bolo úspešné spoločne s mestom Hrušovany v rámci Fondu malých projektov programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika, keď na projekt s názvom Hony, lovy a hostiny získalo nenávratné finančné prostriedky z prostriedkov Európskej únie (EÚ) a štátneho rozpočtu. TASR o tom informoval hovorca mesta Jaroslav Čársky.
      Celkové náklady projektu predstavujú sumu 35.175 eur. Z finančných prostriedkov EÚ mesto získalo 29.898,75 eura, zo štátneho rozpočtu SR 3517,50 eura a samospráva prispeje sumou vo výške 1758,75 eura. „Keďže mesto i cezhraničný partner sú vlastníkmi zámkov, kde bolo preferované poľovníctvo, uvedený projekt sa zameriava na poľovníctvo a spoznávanie jeho histórie. V rámci projektu sú v období august 2021 až júl 2022 naplánované štyri hlavné aktivity,“ uviedol Čársky.
      Prvou hlavnou aktivitou sú stavebné práce na rekonštrukcii miestnosti nachádzajúcej sa v tesnej blízkosti Mestského múzea v Holíčskom zámku s cieľom vytvorenia výstavy o poľovníctve, ktorá sa následne stane stálou expozíciou múzea.
      Druhou aktivitou je zorganizovanie a odprezentovanie výstavy zameranej na tému poľovníctva. „Tá bude pozostávať z výstavnej kolekcie poľovníckych artefaktov ako zbraní, trofejí a podobne. Súčasťou druhej aktivity bude aj seminár, ktorý sa uskutoční v sídle cezhraničného partnera. Na seminári budú odprezentované informácie o histórii poľovníctva, ktoré budú získané z rôznych archívnych a miestnych zdrojov,“ informovala Nikol Lazíciusová z mestského úradu.
      Ako doplnila, treťou aktivitou je propagácia projektu, pri ktorej sa bude informovať o konaní výstavy i seminára a informačné bannery, na ktorých budú pre návštevníkov k dispozícii informácie venované téme poľovníctva v cezhraničnom regióne. Poslednou aktivitou je vyhľadávanie potrebných informácií o histórii poľovníctva v archívoch, na weboch, v historických knihách či z ďalších informačných kanálov, ktoré budú následné odprezentované na seminári.

Zdroj: TASR

Foto: sk.wikipedia.org

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články