25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Rusko žiada odblokovanie facebookového účtu svojej delegácie vo Viedni

Ruská Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vyzvala v nedeľu americkú spoločnosť Meta Platforms, aby okamžite odblokovala oficiálny facebookový účet ruskej delegácie na viedenských rokovaniach o vojenskej bezpečnosti a kontrole zbrojenia.

Informovala o tom agentúra TASS.

„Dňa 16. januára Roskomnadzor poslal list americkej spoločnosti Meta Platforms, ktorá vlastní sociálnu sieť Facebook, v ktorom žiada, aby okamžite zrušila všetky obmedzenia oficiálneho účtu ruskej delegácie na viedenských rokovaniach o vojenskej bezpečnosti a kontrole zbrojenia a poskytla vysvetlenie o dôvodoch takýchto obmedzení,“ uviedol Roskomnadzor.

CENZÚRA: Facebook zaplatil v Rusku pokuty 17 miliónov rubľov za nezákonný obsah

Šéf ruskej delegácie na viedenských rokovaniach o vojenskej bezpečnosti a kontrole zbrojenia Konstantin Gavrilov pre TASS uviedol, že „Facebook v piatok zakázal účet delegácie, pričom ako dôvod uviedol zakázaný obsah“. Gavrilov poznamenal, že delegácia na Facebooku zdieľa len vyhlásenia ruských lídrov a ruského ministerstva zahraničných vecí. Ruská delegácia podľa Gavrilova plánuje nastoliť tento problém v rámci štruktúr Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).
      

Účet ruskej delegácie na rokovaniach vo Viedni zablokovala vo februári 2021 aj sociálna sieť Twitter, dodal TASS.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články