28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Ruského občana z Nitry chcú deportovať domov. Žije na Slovensku viac ako 30 rokov

Čo sa to deje? Podnikateľ Igor Kovasev, ktorý žije na Slovensku už viac ako 32 rokov, momentálne trávi čas v Útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove.

Na Slovensku však má aj svoju najbližšiu rodinu, v roku 2000 sa oženil so svojou dlhoročnou priateľkou, dnes už manželkou, Martinou. Ako povedala jeho manželka Martina pre 1pluska.cz, legálne celé roky podniká, nikdy sa nedopustil priestupku, trestného činu a riadne platil dane. 

Ruského občana z Nitry chcú deportovať domov. Žije na Slovensku viac ako 30 rokov
Igor Kovasev s manželkou Martinou, zdroj:fb

„Má platný doklad o pobyte cudzinca u nás, v januári tohto roku mu ho dokonca predĺžili až do roku 2032,“ uviedla pre spomínaný portál.

Preto zostala v šoku, keď 18. mája jej manžela zaistila cudzinecká polícia a odviezla ho do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove.

Hoci napokon tento týždeň súd zrušil jeho zaistenie, o administratívnom vyhostení bude ešte rozhodovať. Nie je však jediný Rus, ktorý sa do Medveďova dostal. Všetkých spája rozhodnutie, podľa ktorého na základe nejakej utajovanej správy predstavujú vážnu hrozbu pre bezpečnosť štátu. Sú tam vraj aj konkrétne dôvody.

„Tie však nepoznáme,“ uviedla Martina.

Zdroj: Plus1deň

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články