-0.6 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Roman Mikulec odovzdal novú techniku určenú na boj proti envirokriminalite

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) odovzdal odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality Prezídia Policajného zboru (PPZ) nové vozidlá, člny a štvorkolky. Nová technika má pomôcť zvýšiť efektivitu odhaľovania environmentálnych trestných činov.

„Polícia pri odhaľovaní envirokriminality často pracuje v daždi, snehu, prírode či na vode,“ vysvetlil nevyhnutnosť nového vybavenia Mikulec. Pre odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality sa preto obstaralo 36 vozidiel a technika za 2.500.000 eur. Záznamová technika, fotoaparáty či vybavenie na nočné videnie dostane polícia do konca roka.
      „Technika významne posunie naše schopnosti pri odhaľovaní envirokriminality. Mali sme problém dostať sa na miesto činu, ktoré bolo v prírode,“ uviedol riaditeľ odboru envirokriminality PPZ Mário Kern. Pripomenul, že polícii sa vďaka špecializácii darí odhaľovať čoraz viac environmentálnych trestných činov.

„Sústredíme sa najmä na organizovanú trestnú činnosť, ktorá sa týka najčastejšie krádeží dreva, trestné činy súvisiace s odpadmi či pytliactvo,“ dodal Kern.
      Technika bola obstaraná v rámci projektu Posilnenie kapacít PZ v boji proti environmentálnej trestnej činnosti financovaného z Environmentálneho fondu.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Prečítajte si tiež

Najnovšie články