-0.6 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Roman Mikulec nepovažuje za šťastné, aby pracovník ÚIS hodnotil advokátov

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) nepovažuje za šťastné, aby pracovník Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) hodnotil prácu advokátov. Skonštatoval to v reakcii na podnet dočasného riaditeľa odboru policajnej inšpekčnej služby Západ Lukáša Vavrinca na obhajcu obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry Petra Kubinu na advokátsku komoru.
      „Práca príslušníka Policajného zboru nie je o subjektívnych emóciách, takéto správanie sa nie je ani štandardné, ani vhodné,“ uviedol Mikulec v stanovisku, ktoré TASR poskytol tlačový odbor kancelárie ministra vnútra. Rezort poukázal, že Vavrinec predtým nekomunikoval s nadriadeným.
      Dôvodom podnetu je podľa Denníka N vyjadrenia Kubinu pre médiá po tom, ako Krajský súd v Bratislave prepustil jeho klientov z väzby. Očakával vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí trestné stíhanie zorganizovali a zrealizovali. Vavrinec vyjadrenia označil za neakceptovateľné a v priamom rozpore so zdržanlivosťou, ktorú by mal každý advokát zachovať.
      Slovenská advokátska komora (SAK) pre TASR potvrdila, že sťažnosť v tejto veci jej bola doručená. „Rovnako ako v iných prípadoch, každou doručenou sťažnosťou sa zaoberá Revízna komisia SAK, ktorá vec preverí,“ uistila hovorkyňa komory Alexandra Donevová.  

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Prečítajte si tiež

Najnovšie články