15.9 C
Nitra
pondelok, 26 februára, 2024

Roman Mikulec nepovažuje za šťastné, aby pracovník ÚIS hodnotil advokátov

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) nepovažuje za šťastné, aby pracovník Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) hodnotil prácu advokátov. Skonštatoval to v reakcii na podnet dočasného riaditeľa odboru policajnej inšpekčnej služby Západ Lukáša Vavrinca na obhajcu obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry Petra Kubinu na advokátsku komoru.
      „Práca príslušníka Policajného zboru nie je o subjektívnych emóciách, takéto správanie sa nie je ani štandardné, ani vhodné,“ uviedol Mikulec v stanovisku, ktoré TASR poskytol tlačový odbor kancelárie ministra vnútra. Rezort poukázal, že Vavrinec predtým nekomunikoval s nadriadeným.
      Dôvodom podnetu je podľa Denníka N vyjadrenia Kubinu pre médiá po tom, ako Krajský súd v Bratislave prepustil jeho klientov z väzby. Očakával vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí trestné stíhanie zorganizovali a zrealizovali. Vavrinec vyjadrenia označil za neakceptovateľné a v priamom rozpore so zdržanlivosťou, ktorú by mal každý advokát zachovať.
      Slovenská advokátska komora (SAK) pre TASR potvrdila, že sťažnosť v tejto veci jej bola doručená. „Rovnako ako v iných prípadoch, každou doručenou sťažnosťou sa zaoberá Revízna komisia SAK, ktorá vec preverí,“ uistila hovorkyňa komory Alexandra Donevová.  

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články