19.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Richard TAKÁČ: Ceny potravín môžu reálne klesnúť

Ceny potravín môžu reálne klesnúť. Ak parlament prijme návrhy na doplnenie zákonov, ľudia pocítia úľavu v peňaženkách. Strana SMER – SSD na základe nedávneho rokovania s odborníkmi predkladá do parlamentu dva návrhy.

Prvým je doplnenie zákona o sociálnom poistení, ktorý vybraným potravinárom znižuje cenu práce. Zamestnanci dostanú na výplatnej páske rovnakú sumu, odvody do výšky minimálnej mzdy však za neho nezaplatí zamestnávateľ, ale štát. Zmena platiteľa poistného sa na pol roka dotkne asi 28 tisíc zamestnancov, pričom zmeny by mohli byť aktuálne k 1. júlu tohto roka.

Dlhodobá spolupráca SMERu s Jednotou dôchodcov bude pokračovať ešte intenzívnejšie

Druhým zákonom ukladáme povinnosť ministerstvu financií. Ten má ako cenový regulačný orgán prijať opatrenia a na určitý čas regulovať ceny vybraných druhov potravín.

Už v pondelok 17. apríla sa opäť stretneme s odborníkmi naprieč celým potravinovým sektorom a podrobne rozoberieme ďalšie témy, ktoré vyplynuli z posledného rokovania. Len pripomínam, že za okrúhlym stolom sedeli a pozvanie opäť prijali poľnohospodári, potravinári, obchodníci, zástupcovia reťazcov aj obchodnej inšpekcie. Verím, že sa pohneme o krok ďalej a aj tentoraz prídeme so spoločným odborným riešením pre ľudí. Aby sa pri citeľne vysokej inflácii znížili ceny základných potravín.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x