15.7 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Rakúsko v nadchádzajúcej sezóne otvorí lyžiarske strediská

Rakúsko v nadchádzajúcej sezóne otvorí lyžiarske strediská, aj keď s istými obmedzeniami.
      Prevádzkovatelia lanoviek a vlekov budú môcť umožniť prepravu len ľuďom, ktorí sa preukážu potvrdením o očkovaní, negatívnym testom na nový koronavírus alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19, uviedla v pondelok rakúska vláda. Počas sezóny nebudú na lanovkách ani vlekoch platiť pravidlá sociálnej dištancie ani obmedzenie kapacít, ale cestujúci budú musieť mať nasadený filter FFP2.
      „Som presvedčená, že s týmito rámcovými podmienkami bude možná bezstarostná a bezpečná zimná sezóne v našej krajine,“ uviedla ministerka cestovného ruchu Elisabeth Köstingerová.
      Ak sa však počet ľudí s ochorením COVID-19 na jednotkách intenzívnej starostlivosti bude zvyšovať, tieto pravidlá sa sprísnia, uviedla vláda. Aktuálne je takýchto pacientov v Rakúsku okolo 200. Ak sa ich počet zvýši na 300, nezaočkovaní nebudú môcť navštíviť apres-ski zariadenia, uviedol minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein. Keď počet pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti dosiahne 400, nezaočkovaní budú musieť predložiť negatívny PCR test, aby sa dostali na lanovku, do reštaurácií a hotelov, keďže rýchle antigénové testy sa už nebudú akceptovať.
      Ministerstvo cestovného ruchu uviedlo, že stále pracuje na spôsobe uplatňovania týchto pravidiel, aby nespôsobili dlhé rady na lanovkách a vlekoch. Jednou z možností je, že online predaj lístkov na lanovky by bol prepojený na automatickú kontrolu „koronavírusového statusu.“

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články