15.9 C
Nitra
utorok, 27 februára, 2024

Radačovský: Občan Slovenska je pre súčasných vládnych politikov nikto a nič! (VIDEO)

Súčasný poslanecký koaličný zbor v Národnej rade sa správa skutočne „skvelo“. Bez vyhliadok do budúcna. Bez vyhliadok preto, lebo ak by neschválili to, že skrátiť ich funkčné obdobie sa nedá referendom, ale iba nimi samotnými, tak to znamená, že ktorákoľvek budúca vláda, ak opozícia nezoženie v parlamente 90 hlasov, bude prakticky neodvolateľná.

To, čo predviedli koaliční parlamentní poslanci v stredu 25. januára sa nedá nazvať ináč ako protiľudovým. Moc, ktorú dostali od ľudí berú ako neobmedzenú, teda ak sa aj národu ich práca páčiť nebude, viď súčasnosť, tak pokiaľ sa nenájde 90 poslancov v Národnej rade, ich funkčné obdobie im neskráti nikto. Teda ani ľudia, ktorí ich do parlamentu a do vlády poslali. Kritika sa im za to ušla aj od europoslanca a šéfa strany Slovenský patriot Miroslava Radačovského, ktorý vo videu vysvetlil, čo to znamená pre občana Slovenska.

Umožnite vládnuť občanom Slovenska

„Poslanci dnes 92 hlasmi schválili novelu ústavy, z mysle ktorej si môžu skrátiť funkčné obdobie iba samotní poslanci. Jednoducho, že občania na to právo nemajú. Záver je taký, že občan Slovenska je nikto a nič!“ konštatuje hneď v úvode videa Radačovský. „Má právo iba zúčastniť sa volieb a voliť len tých, ktorých im na kandidátke strany predložia. Aby poslanci svoje dielo dokonali, aby občanovi znemožnili podieľať sa na riadení štátu, na práve rozhodovať o svojom osude, tak si schválili v ústave takzvanú ochranu volebného systému. Čo to znamená? Za žiadnych okolností nepripustiť zmenu volebného systému z pomerného na väčšinový tak, ako to má v programe tak, ako to má v programe strany Slovenský Patriot,“ hovorí ďalej šéf strany Slovenský Patriot.

„Podporte stranu Slovenský Patriot, ktorá má v programe zmenu volebného systému z pomerného na väčšinový. Umožnite tým vládnuť občanom Slovenska a zastaviť súčasnú politickú lúzu,“ dodal Adam Lučanský, syn nebohého policajného riaditeľa Milana Lučanského. „Sme stranou bez bývalých politikov a s pomätencami sediacimi v súčasnom parlamente nemáme nič spoločné. Dôveruje nám, podporte nás, lebo my sa referenda ani zmeny volebného systému nebojíme. Nebojíme sa jednoducho preto, že sa nebojíme vlastných občanov,“ vyzval Slovákov na záver syn Miroslava Radačovského Michal.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x