24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Psychopatmi na pracovisku trpí celý kolektív, na problém upozorní aj konferencia

Psychopatmi na pracovisku trpí celý kolektív, spočiatku ich je však ťažké rozpoznať. Poukázala na to Bronislava Švrčková, spoluorganizátorka konferencie „Korporátni psychopati – fenomén domy“. V rámci nej sa odborníci budú 19. augusta v Bratislave venovať tomu, ako týchto ľudí rozpoznať, ako aj prečo ich pribúda na vysokých pracovných pozíciách.

Podľa Švrčkovej ide o ľudí s antisociálnymi či narcistickými črtami. „V prípade, že sme neprišli do činenia s takýmto typom osobnosti, je pre nás jej spôsob správania nepochopiteľný. Deštruuje, manipuluje, vytvára nekalé hry vo svoj prospech. Trpí tým celý pracovný kolektív. Vzhľadom na to, že tento typ odchýlky správania sa prejavuje zníženým prahom strachu, emócií a svedomia, takáto osobnosť nemá problém firmu svojím správaním ohroziť a zlikvidovať,“ vysvetlila. Dodala, že psychopati sú veľmi charizmatickí a spočiatku veľmi sympatickí, preto ich často neodhalí ani skúsený personalista.

Problematika tohto správania sa podľa jej slov rokmi zhoršuje, preto považuje za potrebné o téme hovoriť. „Na konferenciu sme pozvali najmä odborníkov z Českej republiky, kde sa s témou predsa len dokázali vyrovnať trochu lepšie. Sme presvedčení, že jedine odborný dialóg, zdieľanie praktických vedomostí a informovanosť nám môže pomôcť sa pred takýmito osobnosťami chrániť,“ skonštatovala.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x