20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Projekt Vianoce z krabičky chce motivovať na obdarovanie „domovákov“

 Od pondelka sa začína tretí ročník celoslovenskej darovacej akcie Vianoce z krabičky. Cieľom je, aby ľudia obdarovali deti v detských domovoch, azylových centrách a sociálne slabšie rodiny prostredníctvom darčeka vloženého do krabice. Projekt potrvá do nedele (5. 12). TASR o tom za organizátora informoval Michal Ondruš.
      „Podobne ako aj minulý rok, aj tento budú mnohé deti tráviť Vianoce bez svojich blízkych či priateľov. Aj malá pozornosť tak môže urobiť veľkú radosť,“ hovorí organizátorka Daša Uherková. Dary možno posielať zadarmo na adresu konkrétneho zariadenia. Darovať je možné knihy, kozmetiku, hračky, spoločenské hry a iné drobnosti v zachovalom stave.

Organizátori by chceli obdarovať viac ako 2300 detí z detských domovov. Minulý rok sa im podarilo obdarovať viac ako 1400 detí.
      Projekt Vianoce z krabičky organizuje nezisková organizácia Robme radosť. Jej cieľom je pomáhať ľuďom v neľahkých životných situáciách.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články