20.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Program Tréneri v škole bude od septembra pôsobiť na vyše 100 školách

Program Tréneri v škole bude od septembra pôsobiť na približne 110 školách a dotkne sa okolo 13.750 žiakov na celom Slovensku. Uviedol to splnomocnenec vlády SR  pre mládež a šport Karol Kučera.
      V nasledujúcich dňoch, od 28. do 31. augusta, sa začne tretie školenie trénerov a učiteľov tohto programu. Školenie sa uskutoční na pôde Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá sa po Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici zaraďuje k partnerom tohto programu.
      Z Úradu vlády SR uviedli, že k 60 vyškoleným a kvalifikovaným trénerom z rôznych regiónov pribudnú po školení ďalší, ktorí budú pôsobiť na školách na hodinách telesnej a pohybovej výchovy. Program Tréneri v škole je určený pre prvý stupeň základných škôl a deti sa budú môcť zoznámiť hravou formou s rôznymi druhmi športov.
      Každá škola v programe dostáva aj materiálne zabezpečenie. Program skvalitňuje hodiny telesnej výchovy a vytvára lepší vzťah k pohybovým aktivitám u detí. Podporený je Úradom vlády SR.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články