22.1 C
Nitra
utorok, 2 júla, 2024

Proces v daňovej kauze exprezidenta A. Kisku presunuli na koniec júna

Súdny proces v daňovej kauze exprezidenta Andreja Kisku na Okresnom súde Poprad presunuli na koniec júna. Pôvodne sa mal začať 18. apríla. Obžalobe pre pokračovací zločin daňového podvodu čelí aj konateľ spoločnosti KTAG Eduard K.

„V trestnej veci vedenej Okresným súdom Poprad aktuálne došlo k zmene termínu hlavného pojednávania na 29. a 30. júna 2023 z dôvodov na strane obhajcu, ktoré súd akceptoval,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová.

Obžalobu podal prokurátor prešovskej krajskej prokuratúry v apríli 2022. Týka sa podozrenia z neoprávneného uplatnenia nároku na vrátenie nadmerného odpočtu spoločnosťou KTAG za jún 2013, november 2013 a apríl 2014 v celkovej výške 155.184,40 eura.
Kauza súvisí so zaúčtovaním nákladov spojených s propagáciou Kisku pred prezidentskými voľbami. Spáchanie trestného činu exprezident v minulosti odmietol, videl za ním pomstu expremiéra a predsedu opozičného Smeru-SD Roberta Fica.
Kiska tiež argumentoval tým, že obvinenie voči nemu vzniesol až tretí vyšetrovateľ po tom, ako dvaja nevideli spáchanie trestného činu. Fico v minulosti reagoval, že platí prezumpcia neviny a rozhodnúť majú súdy.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x