16.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Prievidza: Do mesta sa vrátili zdieľané kolobežky, prevádzkuje ich nová firma

Obyvatelia a návštevníci Prievidze môžu opäť na cestu mestom využiť elektrické kolobežky. Službu zdieľaných kolobežiek prevádzkuje oproti minulej sezóne nová spoločnosť. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

„Elektrické kolobežky sú v Prievidzi veľmi obľúbené a postupne sa stali v našom meste významnou časťou mestskej mikromobility,“ skonštatovala Krajčiová. Význam kolobežiek podľa nej potvrdzuje aj fakt, že v minulej sezóne prostredníctvom nich vykonali ľudia v Prievidzi viac ako 190.000 jázd.

„Najnovšie modely kolobežiek disponujú rozšírenými bezpečnostnými prvkami od smeroviek, ktoré prinášajú väčšiu predvídateľnosť pohybu jazdcov, až po väčšiu výdrž baterky, vďaka ktorej prejdú obyvatelia a návštevníci mesta dlhšiu trasu približne o 30 percent,“ priblížila ďalej Krajčiová.

Kolobežky sa podľa nej nachádzajú v blízkosti centrálnych dopravných uzlov a vo frekventovaných častiach mesta. Novým prevádzkovateľom služby sa stala spoločnosť Tier s ústredím v Berlíne.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x