23.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Prezidentka: Musíme urobiť všetko pre to, aby medici NEMALI dôvod odísť zo SR

Slovensko by malo urobiť všetko pre to, aby nemali študenti medicíny dôvod odísť do zahraničia.

Personálna stabilizácia zdravotníctva a jeho doplnenie je preto jednou z najdôležitejších priorít. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti po návšteve Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Na Slovensku najviac absolventov odchádza do zahraničia z fakúlt medicíny. „Už teraz nám chýba 3000 lekárov, mnohí z nich sú extrémne vyťažení a po dvoch rokoch pandémie aj veľmi vyčerpaní. Práve preto si nemôžeme dovoliť hazardovať s potenciálom nastupujúcej generácie a musíme urobiť všetko pre to, aby sa mohli realizovať na Slovensku a nemuseli obetovať rodinné a priateľské väzby, ktoré tu majú,“ hovorí prezidentka.

Podľa študentov medicíny je dôležitá úroveň pracovného prostredia, prístup k modernejšiemu vybaveniu, novým medicínskym postupom, dôstojné podmienky pre pacientov a primerané finančné ohodnotenie. Preto treba pri realizácii reformy nemocníc a rozhodovaní o platoch dôležité myslieť aj na odkazy budúcich mladých zdravotníkov, skonštatovala hlava štátu.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články