9.2 C
Nitra
štvrtok, 18 apríla, 2024

Prešov: Divadlo Babadlo uvedie prvú sezónnu premiéru Danka a Janka

Po troch rokoch spojených s pandémiou, ktoré výrazne zasiahli aj divadelný svet, sa vracia prešovské bábkové divadlo Babadlo do starých koľají. Uviedol to člen divadelného súboru Kristián Michal Hnát s tým, že v nedeľu 5. februára pripravili pre divákov premiéru.
        

Prešov: Divadlo Babadlo uvedie prvú sezónnu premiéru Danka a Janka
Babadlo (fb Babadlo)

„Opäť sa púšťame do našej práce a pripravujeme pre divákov nový detský titul pre najmenších Danka a Janka od známej slovenskej autorky Márie Ďuríčkovej,“ priblížil Hnát. V priestoroch v Solivare návštevníci uvidia prvú premiéru tejto sezóny o 16.00 h. Tento rok sa v Babadle usilujú v nových pripravovaných tituloch čerpať námety práve z detských kníh domácich slovenských autorov. Chcú takýmto spôsobom podľa Hnáta prebudiť u detí vzťah k čítaniu domácej detskej literatúry. „Divadelné predstavenie Danka a Janka je určené pre deti od troch rokov. Škôlkohra Danka a Janka je taktiež určená aj pre malé javiskové formy s menším auditóriom,“ doplnil Hnát. Scenáristkou a režisérkou predstavenia je Júlia Labudová, ktorá navrhla tiež bábky.

Okrem tejto hry chystajú aj ďalšie predstavenia, inšpirované sú detskou knižkou Lapaj postrach dvora a rozprávkou o Budulínčekovi. Divadelný súbor Babadlo vznikol v roku 1995 a má aktuálne päť stálych členov a ďalších hosťujúcich hercov. Kapacita divadelnej sály je 110 miest.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x