25.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Premiér Eduard Heger (OĽANO) je za povinné očkovanie

Premiér Eduard Heger (OĽANO) je za povinné očkovanie. „Smer je zadaný a ideme po ňom,“ uviedol. Reagoval tak na otázky, či bude toto riešenie presadzovať.
      

Premiér sa v stredu zúčastní na samite EÚ a krajín Východného partnerstva, ktorý má riešiť aj pandémiu nového koronavírusu. Nemyslí si však, že v otázke povinného očkovania padne aktuálne celoeurópske rozhodnutie či nariadenia.
      Slovenská vláda už prijala uznesenia na vypracovanie právnych analýz jednotlivých možností povinného očkovania. Heger to vníma to ako signál, že partneri problematiku chápu a že táto cesta musí mať otvorené dvere.
      Európsky samit sa bude okrem pandémie venovať aj situácii na Ukrajine a možnej eskalácii konfliktu s Ruskou federáciou. „Ukrajina je pre nás dôležitý partner,“ deklaroval predseda vlády a poukázal aj na rozbehnutú vzájomnú spoluprácu. Nevyhnutná je podľa neho aktuálne deeskalácia a riešenie situácie v rovine dialógov.
      Čo sa týka situácie na poľských hraniciach a v Bielorusku poznamenal, že treba udržať sankcie voči Bielorusku. Podčiarkol potrebu koordinovaného postupu EÚ a boja za demokratické princípy. Občania Bieloruska o to podľa neho záujem majú.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články