19.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Predseda vlády SR Eduard Heger v divadle: Kultúra nám už naozaj veľmi chýbala

Predseda vlády SR Eduard Heger v sobotu (15. 1.) spolu s manželkou Luciou navštívili Divadlo Nová scéna v Bratislave, kde si pozreli muzikál Bedári.
      

Predseda vlády SR Eduard Heger v divadle: Kultúra nám už naozaj veľmi chýbala

„Teší ma, že sme Bedárov mohli vidieť osobne. Výkony hercov a spevákov boli neskutočné a toto predstavenie vrelo odporúčam. Oceňujem obrovské nasadenie celého tímu ľudí, ktorí sa na príprave podujatia podieľali aj v týchto náročných pandemických časoch. Kultúra je pre moju vládu, ale aj pre mňa osobne veľmi dôležitá. Návšteva divadelných či hudobných podujatí nie je len čas, ktorý môžem tráviť so svojou manželkou. Vnímam to aj ako priestor na rozvíjanie ducha,“ povedal po predstavení Eduard Heger.

Jaroslav Dóczy: Divadlá potrebujú predvídateľné pravidlá a hlavne hrať
      

Premiér Eduard Heger osobnou návštevou divadelného predstavenia symbolicky vyjadril podporu celému odvetviu kultúry na Slovensku, ktoré bolo v uplynulom období ťažko skúšané pandémiou.

Divadlá sa otvárajú divákom, na javisko Novej scény sa vracajú Bedári

Zároveň tak splnil sľub, ktorý dal predstaviteľom kultúrnej obce po štvrtkovom stretnutí, a bol jedným z prvých návštevníkov divadiel po ich opätovnom otvorení. Predseda vlády verí, že postupne dôjde k obnove a stabilizácii kultúry na Slovensku.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články