10.1 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

Predčasné voľby: Vlčan už kandidovať neplánuje, Remišová rokuje s viacerými partnermi

Strana Za ľudí momentálne rokuje s viacerými partnermi. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedla vicepremiérka a líderka Za ľudí Veronika Remišová. Detaily predvolebných rokovaní nepriblížila.

Predčasné voľby: Vlčan už kandidovať neplánuje, Remišová rokuje s viacerými partnermi
Slovensko čakajú predčasné voľby

Na rokovania si strana podľa Remišovej zoberie toľko času, koľko bude potrebovať. „Keď budeme mať výsledok, budeme vás informovať, najneskôr do 1. júla,“ uistila novinárov. Upozornila, že „na zdolanie Roberta Fica“ nie je možné prijímať rýchle a „instatné“ riešenia.

Remišová sa obula do HLASU: Ich praktiky sú rovnako chrapúnske, ako predvádza Fico s Blahom! Zastrašiť sa NEDÁM

Dočasne poverený premiér Eduard Heger pred niekoľkými týždňami oslovil s ponukou kandidovať v ďalších voľbách dočasne povereného ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana. „Neplánujem v ďalších voľbách kandidovať za žiadnu stranu,“ povedal po rokovaní vlády. Definitívne rozhodnutie vstúpiť do Hegerovej strany Demokrati prijal dočasne poverený šéf hospodárstva Karel Hirman cez víkend. „Prijal som rozhodnutie autonómne. (…) Rozhodnutie vyplynulo z toho, v akej situácii sme sa ocitli, lebo naša krajina a všetci spoločne voláme SOS,“ poznamenal. Hirman zároveň povedal, že by nevstúpil do strany, v ktorej by cítil, že ju z pozadia riadi Igor Matovič (OĽANO). Zároveň odmieta Matovičove odmieta tvrdenia o tom, že odchod Hegera z OĽANO a založenie Demokratov boli jeho nápadom. „To, čo tvrdí tento pán, je jeho ďalší marketingový ťah,“ skonštatoval.

Veronika Remišová: Poslanecké návrhy zmien zákonov sú HITPARÁDOU populizmu! Hrozí nám „grécka cesta“!

Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec nechcel špekulovať o svojej politickej budúcnosti. Priznal, že je to otázka diskusií, do ktorých sa zapája. „Kým však nie je vyrokované všetko, nie je vyrokované nič,“ zdôraznil. „Úprimne, ešte stále je otvorené aj to, či vôbec budem pokračovať v politike,“ dodal Mikulec.

REMIŠOVÁ: V boji proti korupcii a klientelizmu neuhneme ani o milimeter

„Kandidoval som za Sme rodina, som Sme rodina a budem Sme rodina,“ povedal dočasne poverený minister práce Milan Krajniak. Poznamenal, že prestup Hegera z OĽANO do inej strany nemení jeho postoj k nemu ako dočasne poverenému predsedovi vlády.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x