12.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Právnická fakulta UK i akademický senát vyjadrili podporu L. Kurilovskej

Vedenie Právnickej fakulty Univerzity Komenského (UK) v Bratislave i akademický senát univerzity vyjadrili podporu rektorke Akadémie Policajného zboru (PZ) Lucii Kurilovskej. Pri rozhodnutí o návrhu na jej odvolanie vyzývajú k rozvahe v súvislosti s kauzou postrelenej študentky.

„Vnímame s ľútosťou incident, v dôsledku ktorého utrpela vážne zranenia kadetka Akadémie PZ. Zároveň však vyzývame k rozvahe pri rozhodnutí o návrhu na odvolanie rektorky Akadémie PZ, aby trend rozvoja Akadémie PZ reprezentovaný rektorkou Kurilovskou nebol zvrátený len z dôvodu politického tlaku a vlny emócií,“ zdôraznili.

Z verejne dostupných informácií podľa nich vyplýva, že išlo o individuálne zlyhanie jednotlivého zamestnanca, konajúceho v rozpore s pokynmi nadriadených, ktorému objektívne nie je schopný zabrániť žiadny manažér, aj keď plnenie svojich pokynov riadne kontroluje.

Ocenili, že Kurilovská za roky svojej činnosti pozdvihla Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, ale najmä Akadémiu PZ v Bratislave, „ktorú prebrala v ťažkých časoch po korupčnom škandále bývalého rektora a prinavrátila jej renomé rešpektovanej pedagogickej a vedeckej ustanovizne“.

Podporu Kurilovskej vyjadrili aj zamestnanci Akadémie PZ v Bratislave. Žiadajú prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby návrh na jej odvolanie neprijala. „Rektorka Akadémie PZ v Bratislave je kvalifikovaným odborníkom, výborným manažérom a bezpochyby osobou na správnom mieste,“ uviedli v liste, ktorí adresovali hlave štátu.

Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) už doručil prezidentke SR Zuzane Čaputovej návrh na odvolanie rektorky Akadémie PZ v súvislosti s kauzou postrelenej študentky. K udalosti došlo 1. marca v priestoroch streleckého polygónu Akadémie PZ v Bratislave. Študentku so zraneniami previezli do nemocnice. Pedagóga Vladimíra Š. polícia obvinila z trestného činu ublíženia na zdraví z nedbanlivosti.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x