16.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

POZOR: Na väčšine územia upozorňuje na prízemný mráz i nízke teploty

Na strednom a severnom Slovensku sa počas najbližšej noci a rána môže vyskytnúť prízemný mráz. Teploty môžu klesnúť ojedinele na -1 až -4 stupne Celzia. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa.
      Výstrahy pred prízemným mrazom platia pre Trenčiansky, Banskobystrický, Žilinský, Prešovský a Košický kraj. V dolinách a kotlinách a vo výške piatich centimetrov nad povrchom môže teplota vzduchu dosiahnuť -1 až -2, na niektorých miestach -4 stupne Celzia. „Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny,“ podotýkajú meteorológovia.
      Pre rovnaké kraje s výnimkou Trenčianskeho platia zároveň výstrahy pred nízkymi teplotami, klesnúť môžu na -1 stupeň Celzia. „Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti bežný a môže spôsobiť škody na teplomilnej vegetácii,“ podotýka SHMÚ.
      Výstrahy predbežne platia v utorok (7. 9.) od 2.00 do 7.00 h.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články