21.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Pozor na BÚRKY: Dnes nás opäť čakajú extrémne teploty

Počas pondelka sa môžu na Slovensku vyskytnúť búrky. Pre časť územia sú počas popoludnia vydané aj výstrahy pred vysokými teplotami.

Pozor na BÚRKY: Dnes nás opäť čakajú extrémne teploty

V okresoch Levice, Trebišov, Michalovce, Veľký Krtíš, Rimavská Sobota a Lučenec až druhý stupeň výstrahy. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe.

Výstraha pred búrkami má v pondelok platiť v čase od 10.00 h do 22.00 h. Spojené môžu byť s krúpami, prudkým lejakom s intenzitou od 20 do 30 milimetrov za 30 minút a s nárazmi vetra od 65 do 85 kilometrov za hodinu.

Turisti uvidia priestory kostolov, do ktorých sa bežne nedostanú

Maximálna teplota v okresoch, kde je počas popoludnia vydaný druhý stupeň výstrahy, môže dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ priblížil SHMÚ.

Najnižší stupeň výstrahy pred vysokými teplotami sa väčšinou v čase od 13.00 h do 18.00 h týka Nitrianskeho a Bratislavského kraja, tiež časti Trnavského, Košického, Banskobystrického kraja a okresu Vranov nad Topľou. V týchto oblastiach môže podľa SHMÚ maximálna teplota atakovať 33 stupňov Celzia.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x